Kontakt

Har ni frågor kring Cykelvänlig arbetsplats eller behöver komma i kontakt med någon av oss finns våra kontaktuppgifter nedan. Vänd er först och främst till kontaktpersonen för den kommun där er arbetsplats ligger. För övergripande frågor kan ni vända er till projektledaren på Västra Götalandsregionen.

Projektledare Cykelvänlig arbetsplats:

Lena Hesselroth
lena.hesselroth@vasttrafik.se
Telefon: 0761 – 14 11 60

Ankare: kommunkontakter

Kommunkontakter:

Bengtsfors

Crister Blüme, Destinationsutvecklare
crister.blume@bengtsfors.se
Telefon: 0531-52 68 87

Borås

Sara Johansson, Trafikingenjör
sara.j.johansson@boras.se
Telefon: 033-35 74 00

Falköping

Sara Lehman Svensson, Miljöstrateg
sara.lehmansvensson@falkoping.se
Telefon: 0515-88 51 40

Göteborg

Sara Hellgren, Projektledare Hållbart resande
sara.hellgren@trafikkontoret.goteborg.se
Telefon: 031 – 368 26 48

Halmstad

Stefan Lundh, Projektledare Hållbart resande
stefan.lundh@halmstad.se
Telefon: 035 – 13 75 76

Hjo

Annica Carter, Hållbarhetsstrateg
annica.carter@hjo.se
Telefon: 0503-35236

Lerum

Radmila Silistarevic, Energi- och klimatrådgivare
radmila.silistarevic@lerum.se
Telefon: 0302 – 52 11 06

Mellerud

Patrik Tellander, Utredare
patrik.tellander@mellerud.se
Telefon: 0530 – 182 16

Mölndal

Emma Sjögren, Projektledare Hållbart resande
emma.sjogren@molndal.se
Telefon: 031-315 15 23

Stenungsund, Orust, Tjörn och Lilla Edet

Petter Bergman, Energi- och klimatrådgivare
petter.bergman@stenungsund.se
Telefon: 0303 – 73 27 54

Strömstad och Tanum

Pål Kindblom, Energi- och klimatrådgivare
pal.kindblom@tanum.se
Telefon: 0525 – 180 97

Tranemo

Emma Isaksson
Turism- och landsbygdsutvecklare emma.isaksson@tranemo.se Telefon: 0325- 57 60 44

Varberg

Karolina Oxfall, Trafikplanerare
karolina.oxfall@varberg.se
Telefon: 070 – 146 89 15

Trollhättan och Vänersborg

Patrik Dokken, Energi- och klimatrådgivare
patrik.dokken@trollhattan.se
Telefon: 0520 – 49 70 43

Vårgårda

Fredrik Bergman, Miljöstrateg
fredrik.bergman@vargarda.se
Telefon: 0322 – 60 07 30

Ulricehamn

Ola Alinvi, Miljöstrateg ola.alinvi@ulricehamn.se Telefon: 0321-59 52 72

Öckerö

Johanna Torén, Folkhälsoutvecklare
johanna.toren@ockero.se
Telefon: 031- 97 63 75

En ren vana

Karin Ryberg, projektledare
karin.ryberg@vasttrafik.se
Telefon: 0700 – 20 75 45

Västra Götalandsregionen

Lena Hesselroth, projektledare lena.hesselroth@vasttrafik.se
Telefon: 0761 – 14 11 60