Kontakt

Har ni frågor kring Cykelvänlig arbetsplats eller behöver komma i kontakt med någon av oss finns våra kontaktuppgifter nedan. Vänd er först och främst till kontaktpersonen för den kommun där er arbetsplats ligger. För övergripande frågor kan ni vända er till projektledaren på Västra Götalandsregionen.

Projektledare Cykelvänlig arbetsplats:

Karin Ryberg, regionutvecklare
karin.ryberg@vgregion.se
Telefon: 0700 – 20 75 45

Ankare: kommunkontakter

Kommunkontakter:

Ale

Bodil Ahnoff, Koordinator
bodil.ahnoff@ale.se
Telefon: 0303-70 30 04

Bengtsfors

Crister Blüme, Destinationsutvecklare
crister.blume@bengtsfors.se
Telefon: 0531-52 68 87

Borås

Andreas Blomkvist, trafikingenjör
andreas.blomkvist@boras.se
Telefon: 033-35 74 00

Kungsbacka

Magnus Bengtsson
magnus.bengtsson@kungsbacka.se
Telefon: 0300 – 83 47 20

Lidköping

Dennis Tomazic, trafikplanerare Hållbara Resor
dennis.tomazic@lidkoping.se
Telefon: 0510 – 77 02 04

Mellerud

Patrik Tellander
patrik.tellander@mellerud.se
Telefon: 0530 – 182 16

Mölndal

Emma Sjögren, projektledare Hållbart resande
emma.sjogren@molndal.se
Telefon: 031-315 15 23

Stenungsund, Orust, Tjörn och Lilla Edet

Petter Bergman, energi- och klimatrådgivare
petter.bergman@stenungsund.se
Telefon: 0303 – 73 27 54

Strömstad och Tanum

Pål Kindblom, energi- och klimatrådgivare
pal.kindblom@tanum.se
Telefon: 0525 – 180 97

Varberg

Björn Pihlquist, trafikplanerare
bjorn.pihlquist@varberg.s
Telefon: 0732 – 31 59 87

Vårgårda

Fredrik Bergman, miljöstrateg
fredrik.bergman@vargarda.se
Telefon: 0322 – 60 07 30

Vänersborg

Anne Ekstedt, folkhälsosamordnare
anne.ekstedt@vanersborg.se
Telefon: 0521-72 13 91

Hjo

Christina von Tell
christina.vontell@hjo.se
Telefon: 0708 – 44 53 82

Västra Götalandsregionen

Karin Ryberg, regionutvecklare
karin.ryberg@vgregion.se
Telefon: 0700-207545