Kontakt

Kontakt

Har ni frågor kring Cykelvänlig arbetsplats eller behöver komma i kontakt med någon av oss finns våra kontaktuppgifter nedan. Vänd er först och främst till kontaktpersonen för den kommun där er arbetsplats ligger. För övergripande frågor kan ni vända er till projektledaren på Västra Götalandsregionen.


Projektledare Cykelvänlig arbetsplats:

Västra Götalandsregionen – Hållbart resande väst
Karin Ryberg
Regionutvecklare
Telefon: 0700 – 20 75 45
karin.ryberg@vgregion.se

 

Kommunkontakter:

Alingsås
Arash Borhan
Trafikplanerare/Projektledare
E-post: hallbartresande@alingsas.se

Falkenberg
Charlotte Ljung
Telefon: 0346 – 88 60 00 (vxl)
E-post: charlotte.ljung@falkenberg.se

Halmstad
Philip Westerlund
Projektadministratör hållbart resande
Telefon: 0727 – 35 24 19
E-post: philip.westerlund@halmstad.se

Kungsbacka
Olivia Hägglöf
Trafikingenjör
Telefon: 0300 – 83 40 00 (vxl)
E-post: olivia.hagglof@kungsbacka.se

Laholm
Magnus Jäderblad
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0430 – 154 33
E-post: magnus.jaderblad@laholm.se

Lidköping
Dennis Tomazic
Trafikplanerare Hållbara Resor
Telefon: 0510 – 77 02 04
E-post: dennis.tomazic@lidkoping.se

Lilla Edet
Petter Bergman
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0303 – 73 27 54
E-post: petter.bergman@stenungsund.se

Orust
Petter Bergman
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0303 – 73 27 54
E-post: petter.bergman@stenungsund.se

Stenungsund
Petter Bergman
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0303 – 73 27 54
E-post: petter.bergman@stenungsund.se

Strömstad
Maria Aronsson
Miljöstrateg
Telefon: 0526 – 194 08
E-post: maria.aronsson@stromstad.se

Tjörn
Petter Bergman
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0303 – 73 27 54
E-post: petter.bergman@stenungsund.se

Trollhättan
Pål Kindbom
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0520 – 49 70 43
E-post: pal.kindbom@trollhattan.se

Rose-Mari Sandstedt
Miljöstrateg
Telefon: 0520 – 49 76 91
E-post: rose-mari.sandstedt@trollhattan.se

Vänersborg
Helena Lensell
Miljöstrateg
Telefon: 0521 – 72 24 29
E-post: helena.lensell@vanersborg.se

Boel Carlsson
Miljöstrateg
Telefon: 0702 – 39 01 01
E-post: boel.carlsson@vanersborg.se

Verksamheter inom Västra Götalandsregionen
Karin Ryberg
Regionutvecklare – Hållbart resande
Telefon: 0700 – 20 75 45
E-post: karin.ryberg@vgregion.se