Kontakt

Kontakt

Har ni frågor kring Cykelvänlig arbetsplats eller behöver komma i kontakt med någon av oss finns våra kontaktuppgifter nedan. Vänd er först och främst till kontaktpersonen för den kommun där er arbetsplats ligger. För övergripande frågor kan ni vända er till projektledaren på Västra Götalandsregionen.


Projektledare Cykelvänlig arbetsplats:

Västra Götalandsregionen – Hållbart resande väst
Karin Ryberg
Regionutvecklare
Telefon: 0700 – 20 75 45
karin.ryberg@vgregion.se

 

Kommunkontakter:

Borås
Andreas Blomkvist
Trafikingenjör
Telefon: 033-357400
E-post: andreas.blomkvist@boras.se

Göteborg
Catarina Berglund
Ansvarig Cykelvänlig arbetsplats
Telefon: 0703-22 22 53
E-post: catarina.berglund@trafikkontoret.goteborg.se

Halmstad
Philip Westerlund
Projektadministratör hållbart resande
Telefon: 0727 – 35 24 19
E-post: philip.westerlund@halmstad.se

Kungsbacka
Magnus Bengtsson
Telefon: 0300-83 47 20
E-post: magnus.bengtsson@kungsbacka.se

Lidköping
Dennis Tomazic
Trafikplanerare Hållbara Resor
Telefon: 0510 – 77 02 04
E-post: dennis.tomazic@lidkoping.se

Mellerud
Patrik Tellander
Telefon: 0530-182 16
E-post: patrik.tellander@mellerud.se

Mölndal
Emma Sjögren
Projektledare Hållbart resande
Telefon: 031-315 15 23
E-post: emma.sjogren@molndal.se

Stenungsund, Orust, Tjörn och Lilla Edet
Petter Bergman
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0303 – 73 27 54
E-post: petter.bergman@stenungsund.se

Strömstad
Maria Aronsson
Miljöstrateg
Telefon: 0526 – 194 08
E-post: maria.aronsson@stromstad.se

Varberg
Björn Pihlquist
Trafikplanerare
Telefon: 0732 – 31 59 87
E-post: bjorn.pihlquist@varberg.se

Vänersborg
Hedvig Särg
Miljöstrateg
Telefon: 0521-72 24 29
E-post: hedvig.sarg@vanersborg.se

Verksamheter inom Västra Götalandsregionen
Karin Ryberg
Regionutvecklare – Hållbart resande
Telefon: 0700 – 20 75 45
E-post: karin.ryberg@vgregion.se