Kontakt

Har ni frågor kring Cykelvänlig arbetsplats eller behöver komma i kontakt med någon av oss finns våra kontaktuppgifter nedan. Vänd er först och främst till kontaktpersonen för den kommun där er arbetsplats ligger. För övergripande frågor kan ni vända er till projektledaren på Västra Götalandsregionen.

Projektledare Cykelvänlig arbetsplats:

Karin Ryberg, regionutvecklare
karin.ryberg@vgregion.se
Telefon: 0700 – 20 75 45

Ankare: kommunkontakter

Kommunkontakter:

Borås

Andreas Blomkvist, trafikingenjör
andreas.blomkvist@boras.se
Telefon: 033-357400

Göteborg

Catarina Berglund, ansvarig Cykelvänlig arbetsplats
catarina.berglund@trafikkontoret.goteborg.se
Telefon: 0703-22 22 53

Halmstad

Philip Westerlund, projektadministratör hållbart resande
philip.westerlund@halmstad.se
Telefon: 0727 – 35 24 19

Kungsbacka

Magnus Bengtsson
magnus.bengtsson@kungsbacka.se
Telefon: 0300-83 47 20

Lidköping

Dennis Tomazic, trafikplanerare Hållbara Resor
dennis.tomazic@lidkoping.se
Telefon: 0510 – 77 02 04

Mellerud

Patrik Tellander
patrik.tellander@mellerud.se
Telefon: 0530-182 16

Mölndal

Emma Sjögren, projektledare Hållbart resande
emma.sjogren@molndal.se
Telefon: 031-315 15 23

Stenungsund, Orust, Tjörn och Lilla Edet

Petter Bergman, energi- och klimatrådgivare
petter.bergman@stenungsund.se
Telefon: 0303 – 73 27 54

Strömstad

Maria Aronsson, miljöstrateg
maria.aronsson@stromstad.se
Telefon: 0526 – 194 08

Varberg

Björn Pihlquist, trafikplanerare
bjorn.pihlquist@varberg.s
Telefon: 0732 – 31 59 87

Vänersborg

Anne Ekstedt, folkhälsosamordnare
anne.ekstedt@vanersborg.se
Telefon: 0521-72 13 91

Verksamheter inom Västra Götalandsregionen

Karin Ryberg, regionutvecklare – Hållbart resande
karin.ryberg@vgregion.se
Telefon: 0700 – 20 75 45