Kontakt

Kontakt

Har ni frågor kring Cykelvänlig arbetsplats eller behöver komma i kontakt med någon av oss finns våra kontaktuppgifter nedan. Vänd er först och främst till kontaktpersonen för den kommun där er arbetsplats ligger. För övergripande frågor kan ni vända er till projektledaren på Västra Götalandsregionen.


Projektledare Cykelvänlig arbetsplats:

Västra Götalandsregionen – Hållbart resande väst
Karin Ryberg
Regionutvecklare
Telefon: 0700 – 20 75 45
karin.ryberg@vgregion.se

 

Kommunkontakter:

Borås
Maria Albertsson
Trafikingengjör
Telefon: 033 – 35 74 57
maria.albertsson@boras.se

Falköping
Nina Ramsauer
Miljösamordnare / Energi- och Klimatrådgivare
Telefon: 0515 – 88 51 19
nina.ramsauer@falkoping.se

Halmstad
Stana Franjic
Projektadministratör hållbart resande
Telefon: 0727 – 35 24 19
stana.franjic@halmstad.se

Härryda
Martina Persson
Projektledare Miljö
Telefon: 031 – 724 62 74
martina.persson@harryda.se

Hugo Franzén
Energirådgivare
Telefon: 0730 – 85 31 37
hugo.franzen@harryda.se

Kungsbacka
Karolina Oxfall
Trafikingenjör
Telefon: 0300 – 83 40 00
karolina.oxfall@kungsbacka.se

Kungälv
Marielle Andersson Månskär
Kollektivtrafiksamordnare
Telefon: 0303 – 23 80 00
kollektivtrafik@kungalv.se

Iwona Kozakowska
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0303 – 23 80 00
iwona.kozakowska@kungalv.se

Laholm
Annica Pålsson
Trafikplanerare
Telefon: 0430 – 154 66
annica.palsson@laholm.se

Lidköping
Dennis Tomazic
Trafikplanerare Hållbara Resor
Telefon: 0510 – 77 02 04
dennis.tomazic@lidkoping.se

Lilla Edet
Petter Bergman
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0303 – 73 27 54
petter.bergman@stenungsund.se

Mellerud
Patrik Tellander
Gata/Park-Renhållningschef
Telefon: 0530 – 18 216
patrik.tellander@mellerud.se

Mölndal
Emma Sjögren
Projektledare
Telefon: 031 – 315 15 23
emma.sjogren@molndal.se

Orust
Petter Bergman
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0303 – 73 27 54
petter.bergman@stenungsund.se

Skara
Hugo Franzén
Energirådgivare
Telefon: 0730 – 85 31 37
hugo.franzen@skara.se

Skövde
Ludvig Isacsson
Energi- och Klimatrådgivare
Telefon: 0500 – 49 82 39
ludvig.isaksson@skovde.se

Stenungsund
Petter Bergman
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0303 – 73 27 54
petter.bergman@stenungsund.se

Strömstad
Maria Aronsson
Miljöstrateg
Telefon: 0526 – 194 08
maria.aronsson@stromstad.se

Tjörn
Petter Bergman
Energi- och klimatrådgivare
Telefon: 0303 – 73 27 54
petter.bergman@stenungsund.se

Trollhättan
Rose-Mari Sandstedt
Miljöstrateg
Telefon: 0520 – 49 76 91
rose-mari.sandstedt@trollhattan.se

Johan Andersson
Energisamordnare
Telefon: 0520 – 49 79 38
johan.andersson@trollhattan.se

Varberg
Karin Nyberg
Trafikplanerare
Telefon: 0729 – 83 90 82
hanna.nystrom@varberg.se

Vänersborg
Helena Lensell
Miljöstrateg
Telefon: 0521 – 72 24 29
helena.lensell@vanersborg.se

Boel Carlsson
Miljöstrateg
Telefon: 0702 – 39 01 01
boel.carlsson@vanersborg.se

Öckerö
Tanja Barrett
Energi- och klimatrådgivare/strateg
Telefon: 031 – 97 62 04
tanja.barrett@ockero.se

Verksamheter inom Västra Götalandsregionen
Karin Ryberg
Regionutvecklare – Hållbart resande
Telefon: 0700 – 20 75 45
karin.ryberg@vgregion.se